Történet
„Az Alapítvány egyik célkitűzése az orvosok és szakdolgozók folyamatos szakmai továbbképzésének a támogatása. Ennek érdekében szimpóziumok, konferenciák szervezését is felvállalja.
Megalakulásunk után közvetlenül az EME OGySz X. Tudományos Ülésszakát szerveztük meg, 2000. május 11 – 13-án. Ezen a konferencián került sor első alkalommal a Pápai Páriz Ferenc Emlékdíjak átadására is. A rendezvényen 359-en regisztráltak, ebből 57 külföldi volt (megjegyzendő, hogy az EME-OGySz első Tudományos Ülésszakát szintén Székelyudvarhelyen szervezte meg 1991-ben, szintén Dr. Balla Árpád).
2001-től az Alapítvány vette át a már azelőttről hagyományosan megtartott Családorvosi Konferenciák szervezését. A 2001 évi konferencia a VIII. Családorvosi Konferencia volt.”